Mvv-Turkse burger, Verblijf bij partner / Art. 13 Besluit 1/80 / Eenoudergezin met kind(eren) onder 5 jaar / Geen sprake van gefingeerd dientsverband-middelenvereiste nieuwe beperking besluit 1/80 – gerechtvaardigd door dwingend algemeen belang
Eiser die de Turkse nationaliteit heeft beoogt verblijf bij zijn echtgenote.
1. Eiser stelt dat hij op grond van de standstill-bepaling van art. 13 Besluit 1/80 vrijgesteld had moeten worden van het middelenvereiste omdat ten tijde van Vc 1994 een vrijstellingsgrond gold voor eenoudergezinnen met één of meerdere kinderen onder de vijf jaar. Verweerder stelt onder verwijzing naar VK Middelburg van 3 juli 2018 terecht dat het handhaven van het middelenvereiste inderdaad als een nieuwe beperking in de zin van art. 13 Besluit 1/80 kan worden aangemerkt, maar dat dit gerechtvaardigd wordt omdat het een dwingend algemeen belang dient.
2. Op basis van het rapport van de Inspectie SZW kan geconcludeerd worden dat er inderdaad enige verschillen zijn tussen de situatie op papier en de werkelijke situatie. Deze verschillen zijn echter niet van dien aard dat zonder meer gesproken kan worden van een gefingeerd dienstverband. Referente heeft meerdere stukken overgelegd en op verklaringen gewezen die de tegenstrijdigheden kunnen verklaren. Verweerder heeft hiermee onvoldoende rekening gehouden. Verweerder had op basis van het rapport van de Inspectie SZW niet tot de conclusie mogen komen dat sprake is van een gefingeerd dienstverband. Daarbij is ook van belang dat het rapport een feitenonderzoek bevat en daarin niet wordt geconcludeerd dat het dienstverband van eiseres gefingeerd is. Het standpunt van verweerder is onvoldoende gemotiveerd.
Beroep gegrond:ECLI:NL:RBDHA:2022:4326